www.twitter.com/gitaristancom
  Aktif Konular & ACTIVE TOPICSAktif Konular & ACTIVE TOPICS  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi & MEMBERLIST  Takvim & CALENDARTakvim & CALENDAR  Forumu AraArama & SEARCH  Yardım & HELPYardım & HELP  Kayıt Ol & REGISTERKayıt Ol & REGISTER  Giriş & LOGINGiriş & LOGIN
 
  a
 
 

 


Gitaristan AKOR&TAB Arşivi
www.gitaristan.com/akorlar

Gitaristan VideoGitar
www.gitaristan.com/video

Türkçe GuitarPro Arşivi
www.gitaristan.com/guitarpro

Online Gitar Okulu
www.gitaristan.com/okul  

 

 

 

 

MAKALE
 Gitaristan.Com - Online Gitar Okulu - Guitar Forum | Akademik | MAKALE
Mesaj icon Konu: Iphone 7 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Yazar Mesaj
ilovehuni88
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 16-Ekim-2014
Gönderilenler: 138

Alıntı ilovehuni88 Cevaplabullet Konu: Iphone 7
    Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2015 Saat 10:33
iPhone 7 için çalışmalarını sürdüren Apple, özellikle Touch ID özelliğini geliştirmek istiyor.
iPhone 6S ve 6S Plus'tan sonra yeni nesil akıllı telefon için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Apple, aldığı yeni patentle fark yaratmak istiyor. iPhone 5S modeliyle birlikte kullanıma sunulan Touch ID özelliği üzerine yoğunlaşan şirket, yeni patent ile birlikte Touch ID özelliğini "panik butonu"na dönüştürmeyi amaçlıyor.
hitachi content platform türkiye
Acil durumda kalan kullanıcılar için geliştirilmek isteyen Apple, aldığı yeni patenti Touch ID’ye entegre etmeyi planlıyor. Kullanıcılar yeni uygulama ile birlikte zor durumda kaldıkları sırada panik butonuna basarak acil durum çağrısı gönderebilecek ve telefonu kilitleyecek.
Kullanıcıların acil durumlarda panik butonunu kullanabilmeleri için öncelikle telefonlarına parmak izlerini tanımlamaları gerekiyor.
symantec türkiye
Çalınma durumlarında da etkili olan uygulama, parmak izi tanıtılan parmak ile çalıştırılmak istendiğinde kendisini kilitleyen telefon kullanıcının fotoğrafını ya da videosunu çekerek iCloud hesabına kaydediyor. Panik butonunun telefonun mikronunu da kullandığını belirtmekte fayda var. Bu sayede özellikle çalınma ve kayıp gibi durumlarda telefonun bulunmasını kolaylaştıran uygulama, kullanıcılarının hayatını epeyce kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Çalıntı durumların dışında uygulama acil durumlarda tanımlanan kişileri de arayabiliyor. Telefona tanıtılan farklı bir parmak izi sayesinde daha önce bu parmak izine tanımlanan kişi direkt olarak aranırken, bu sayede kullanıcıların zor durumda kalmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide