www.twitter.com/gitaristancom
  Aktif Konular & ACTIVE TOPICSAktif Konular & ACTIVE TOPICS  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi & MEMBERLIST  Takvim & CALENDARTakvim & CALENDAR  Forumu AraArama & SEARCH  Yardım & HELPYardım & HELP  Kayıt Ol & REGISTERKayıt Ol & REGISTER  Giriş & LOGINGiriş & LOGIN

a

Gitaristan AKOR&TAB Arşivi
www.gitaristan.com/akorlar

Gitaristan VideoGitar
www.gitaristan.com/video

Türkçe GuitarPro Arşivi
www.gitaristan.com/guitarpro

Online Gitar Okulu
www.gitaristan.com/okul  

Akorlar
 Gitaristan.Com - Online Gitar Okulu - Guitar Forum | Paylaşım | AKORLAR NOTALAR TABLAR RİTMLER REPARTUAR | Akorlar
Mesaj icon Konu: Yıldızsız geceler akor Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Yazar Mesaj
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Gönderilenler: 247

Alıntı keen_ Cevaplabullet Konu: Yıldızsız geceler akor
    Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 13:54
Akorunu aradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim!!!
Yıldızsız Geceler

Göz yaşım kurudu akmıyor aşkım
Senin derdini seninle ezberlemişim
Sen giderken canım vurdun ya beni
Ben dönersem seni öldüreceğim

Yldızsız gecelerden güneşsiz sabahlara
Uyanmak nedir sen bilirmisin
O yarin elinde mutluydun teninde
Ben öldüm bir kere gelirmiydin

ellerin yanımda kalır diyorum
halalin koynunda uyur diyorum
buyuzden ellerin soğur diyorum
yürek soğuk gece soğuk su soğuk

yıldızsız gecelerden güneşsiz sabahlara
uyanmak nedir sen bilirmisin
o yarin elinde mutluydun teninde
ben öldüm bir kere gelirmiydin

Statikler82 abi özellikle senden bekliyorum!Smile En son gökçe kırgız söyledi bu parçayı!!!

IP
statikler82
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 86

Alıntı statikler82 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:06
keen_ bu parçayı çok mu aradın :D
Dostum söylemiş olduğun gibi bu parçayı Gökçe Kırgızdan dinledim. Hiç enstruman kullanmamış. Dolayısıyla Vals ritmine uygun bir parça buldum. Bulduğum parça Ud çalan amatör bir gruptur. İki şarkı arasından hangisini seçersin diye sorsalar ud+Gitar çalan derim. Sana şarkılarını yolluyorum. Bir dinle bana kesin hak vereceksin. AKORlarını da çıkardım. Senin de akorlarla birlikte çalıp onay vermeni bekleyecem. Ondan sonra bu akorları yayınlarız.
Ya beni saat 5 ten beri uğraştırdın kardeş ya. Bu şarkıyı başka söyleyen de yok. Limewire, youtube, online müziklerde aradım taradım. :D Hadi kolay gelsin.

Bu arada akorların yanına sayıları yazdım kaç kez çalacaksın diye.
Ritmi  Vals Ritmdir. (aşağı-es-yukarı-aşağı-yukarı)
IP
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı keen_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:26
Abi bu var ya benim son dönemlerde en çok dinlediğim parçalardan biriydi yani gitar çalmaya başlamadan önce! Niye çalmayayım diye düşündüm sonrada akorlaını aradım bulamadım aklıma hemen sen geldinSmile Bence de ud+gitar olan! Ama ben nerden çalacam akorlarını mı göndercen_?
IP
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı keen_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:43
Hee tamam yanlarına yazmışın bi çalayım ben!!!
IP
statikler82
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı statikler82 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:46
hehehe. İkinci bölümün akorlarını yazmadım çünkü aynı gidiyor gibi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
IP
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı keen_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:49

Abi tamam dediğin uygun olan! çok güzel olmuş eline sağlık!!!

IP
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı keen_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:51

Abi bi de AYYAYYAAY ritmiyle çaldım onla çok güzel oluyo!

IP
statikler82
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı statikler82 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:53
Olur neden olmasın. Kolay gelsin dostum.
IP
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı keen_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 19:54
Sağolasın abi! Yayınlama işini sen yaparsın ben yapamıom akorları tam kelimenin üstüne tutturamıomSmile
IP
statikler82
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı statikler82 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 20:07

Biraz daha bekleyelim. Ben araştırmalara devam ediyorum. Netlik kazanınca yayınlarım

IP
keen_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı keen_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2008 Saat 23:23
Tamam olur!
IP
Guests
Misafir
Misafir

Alıntı Guests Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2012 Saat 12:15

buy sunglasses online

wrong. That's not fair. And so we've got to choose direction we want to go in," said Obama, who urged urged

cheap jordans free shipping

urged Floridians to pressure their lawmakers in Washington to support measure. "Remind them who they work for. Tell them to to

ralph lauren wholesale

to do the right thing."Legislation to enact the "Buffett Rule" for Americans who make one million dollars per year or or cheap Ralph Lauren or more to pay at least 30% of their income taxes. The measure, crafted by Democratic Senator Sheldon Whitehouse, is is cheap polo shirts is virtually sure to fail when it comes to a in the Senate on April 16.The proposal would raise an an cheap sunglasses an estimated $47 billion over ten years, a drop in bucket of government spending but enough, Obama said, to spend spend

cheap jordan shoes

IP
Guests
Misafir
Misafir

Alıntı Guests Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2012 Saat 10:12

cheap christian louboutin

"I would much rather be the one in that bed. I could take that pain away from her I would would

designer replica handbags

IP
jessica50
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 81

Alıntı jessica50 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2013 Saat 09:38
Must I Buy Leads for Prospecting? You will find many fake Bvlgari passionate Internet entrepreneurs creating themselves visible across the web because they still push their companies and affiliate marketers.These experienced Web entrepreneurs can be quite convincing especially when they're saved with success tales that is one in most the Swiss Parmigiani watches ways to boost prospecting.Nevertheless should you begin an internet business or market your affiliate for the first time, youll understand it difficult to generate leads because you can not help make your own success tales.One common theory how these experienced Internet entrepreneurs get began is replica watch they invest some cash to induce as numerous leads as you possibly can.Should you try looking in the correct places,rolex replica submariner, youll buy some leads too,rolex datejust replica, but several starters shouldn't invest any cash as it is a little dangerous to complete.There are also another reasons why you need to avoid purchasing leads for prospecting until you gain some marketing experience.Data of the Target Audience is required Initial
Blindly looking for leads isn't the most practical way to induce conversions consequently of you will be acquiring leads which are trying to have an chance, service,rolex replica watches for sale, or product that's different compared to one youre offering.Its greater to pay for additional time searching for quality leads in less batches because this is where the net income comes in.With a few on-line analysis,rolex clones, acquiring new leads is going to be faster.You will find plenty of Free Prospecting Techniques
Thinking about all the free prospecting techniques offered, purchasing leads will not be taken like a first possibility regardless of what youre marketing.There's very no straightforward path to go concerning Web selling to start with and practicing around the free techniques is going to be good expertise for future possibilities.Fundamental replica P Witt watches understanding inside a Lange & Sohne replica Search engine optimization can be achieved initial because it works instantly once you put enough effort in it.This functions by delivering plenty of content in your website and getting some words referred to as keywords and key phrases to become repeated frequently in scattered regions of the page so search engines like google can pick up.Search engine optimization is extremely expanding as it will likely be utilized on different websites like writing short ads in advertisement sites and writing and submitting articles attached to the offer or site in article sites.Getting large replica Swiss Bvlgari watches exposure inside the search engines like google is essential for consistent fake watches prospecting.Heading to places where loads of people login along with social networks and forums also facilitate in bringing in leads should you disseminate your link there.Using Acquired Earnings to obtain Leads is Safer
Purchasing leads early implies that you need to use your very own savings after which expect profits to become acquired.Because it takes your time for just about any earnings to become recognized,fake swiss watches, it's safer to utilize a little from the acquired earnings therefore that no funds are ever lost because the internet business started.Looking for leads can function for entrepreneurs and has been shown to boost earnings potential substantially if they're quality leads.Combine it with free prospecting techniques to obtain a opportunity to gain earnings without risk.
相关的主题文章:

http://www.cnszrc.com/plus/view.php?aid=539963

http://school3.sebastopol.ua/forum/topic.php?id=116223

http://aitaotaol.com/plus/view.php?aid=30441

http://bbs.zhnews.net/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=1099991

http://www.c-group.it/public/forum/forum_posts.asp?TID=1960&PID=2381#2381

http://www.kyf88.com/a/33/2011/0531/6467.html

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme