www.twitter.com/gitaristancom
  Aktif Konular & ACTIVE TOPICSAktif Konular & ACTIVE TOPICS  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi & MEMBERLIST  Takvim & CALENDARTakvim & CALENDAR  Forumu AraArama & SEARCH  Yardım & HELPYardım & HELP  Kayıt Ol & REGISTERKayıt Ol & REGISTER  Giriş & LOGINGiriş & LOGIN

a

Gitaristan AKOR&TAB Arşivi
www.gitaristan.com/akorlar

Gitaristan VideoGitar
www.gitaristan.com/video

Türkçe GuitarPro Arşivi
www.gitaristan.com/guitarpro

Online Gitar Okulu
www.gitaristan.com/okul  

AKADEMİSTAN
 Gitaristan.Com - Online Gitar Okulu - Guitar Forum | Akademik | AKADEMİSTAN
Mesaj icon Konu: Gitar Eğitimine Dikkat! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Barış Yerli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1692

Alıntı Barış Yerli Cevaplabullet Konu: Gitar Eğitimine Dikkat!
    Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2007 Saat 01:11
Gitara yeni başlayacak olan pek çok öğrencinin ilk yanılgısı şudur;

klasik gitarla mı başlamalıyım ? pena mı kullanmalıyım parmak mı öğrenmeliyim ?

Bilinmelidir ki; klasik gitar da akustik gitar da elektro gitar da; teorik olarak aynı mantığa ve batı müziği armonisine uygun icat edilmiş enstrümanlardır. birinin diğerinden tek farkı, akustik yapısıdır.

İş eğitim kısmına geldiğinde; bu gitarlar birbirlerinden teknik ve üslup (tavır) olarak da ayrılırlar!

Klasik gitar çalacak olan kişinin parmak stili ile çalması doğrudur (bu stiller picado veya apoyando dediğimiz flamenko müzikten gelme stillerdir. iki parmak kullanılır ve böylece hız elde edilir) Klasik gitar ile popüler şarkılar, klasik eserler çalabilirsiniz.

Elektro gitar çalacak olan kişinin pena stili ile çalması doğrudur (bu stilde pena yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarı vurmak suretiyle kullanılır; amaç klasik gitardaki parmak tekniğinin çıkabildiği hıza çıkmaktır çünkü, eğer penayı her zaman aynı yönde kullanırsanız hızlanamazsınız yani) ve elektro gitar ile de popüler şarkılar ve klasik eserler çalabilirsiniz.

Unutulmaması gereken nokta şudur! Enstrüman dediğimiz bu güzel araçlar (müzik icra etme araçları) müzikal tını arayışlarından ötürü icat edilir. Biri diğerine hazırlık olsun diye değil ! Kısacası önemle dikkat etmeniz gereken husus şudur ki; elektro gitar çalmak isteyen ya da bas gitar veya akustik gitar çalmak isteyen bir öğrencinin derslere klasik gitar ile başlaması; hem teknik olarak hem de maddi olarak zaman kaybıdır.

Aylarca picado ve apoyando çalışmış bir öğrenciye, elektro gitar eğitmeninin pena öğretmesi gitara sıfırdan başlayacak birine öğretmesinden çok daha zordur.

Üstelik bu iki gitar da batı müziği enstrümanıdır. Klasik gitarda ayrı Elektro gitarda ayrı bir teori dersi yoktur. Yalnızca farklı teknik eğitimleri vardır.

Bir gitar türünü çalmadan önce klasik gitar ile başlamak gerektiği fikrini ise ortaya atan müzik evleridir. Bu sayede uzun zamanlar elektro gitarı küçümsenecek bir enstrüman sınıfına sokmakla kalmadıkları gibi, öğrencilerin sırtından 6 aylık elektro gitar eğitimi ücreti alacaklarken önce 6 aylık klasik gitar eğitimi ücreti alıp sonra 6 aylık elektro gitar eğitimi ücreti alarak daha çok para kazanmışlardır.

Bunu lütfen dikkate alınız ve hangi enstrümanı çalmak istiyorsanız hemen onu satın alıp hemen onun dersini almaya başlayınız.

Unutmayınız hiçbir enstrüman başka bir enstrümana hazırlık olsun diye icat edilmez. Davul çalmak isteyen biri darbuka ile başlamaz, piyano çalmak isteyen biri orgla başlamamalıdır. Saksafon çalmak isteyene "git önce kaval öğren" denmez!

Sevgiler

IP
guitarist.1992
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Gönderilenler: 510

Alıntı guitarist.1992 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2007 Saat 08:22
çok doğru şeyler söylemişsin.bence bunu herkes okumalı.zaten forumda sürekli şöyle konular konuşuluyor:gitar çalmak istiyorum neyle başlayayım?.inşallah bunu herkes okur da bir daha böyle sorular gelmez!
MÜZİĞİ SEVMEYENE
İNSAN DEMEMELİ
ONU SEVEN
ANCAK YARIM İNSANDIR
MÜZİK YAPANSA
TAM İNSAN
IP
mavinehir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 45

Alıntı mavinehir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2007 Saat 21:12
bende katılıyorum barış.açıkçası daha önce bu işin böyle bir sıra ile gidileceğini duya duya böyle olcağını düşünüyordum.özellikle buradan okuduklarım sonrasında bunun böyle olmadığını geçte olsa öğrendim.bende düşündüm neden peki böyle olması için ısrar ediyorlar diye tabaiki maddi yön.yazık diyoru başka birşeyde demiyorum.
IP
The Black Ring
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 69

Alıntı The Black Ring Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2007 Saat 12:49

Clap Allah razı olsun..

B||---3-----3---2-----------------------------|
G||------4---------2-------4-----4---2--------|
D||--------------------4------5---------4-----|
A||----------------------------------------4--|
IP
maganda kurşunu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 24

Alıntı maganda kurşunu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2007 Saat 12:20
saol aydınlandık Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20UpClap(yandakilerde herşeye bi atraksiyon..)
gelecek kolaysa anlamlıdır...
IP
trailblazers
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 24

Alıntı trailblazers Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2007 Saat 13:39
işte budur abii yaa böle düşünen insanlar olduğunu biliyodum ,keman çalıcak birine git önce kemençe öğren denmezki yaaa Pinch
IP
farantic67
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 103

Alıntı farantic67 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2007 Saat 23:35
teşekkür paylaşaımın için ama :D

piyano çalıcak birine genelde ilk önce org veya dijital piyona tavsiye edilir
Elbet Bir Gün
IP
webcigitarst
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı webcigitarst Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2007 Saat 23:40

bilgilerinle bizi aydınlarttığın için saol

MaNiAcH_WeB_GiTaRst
IP
Barış Yerli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Barış Yerli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2007 Saat 00:04
Orjinalini yazan: farantic67

teşekkür paylaşaımın için ama :D

piyano çalıcak birine genelde ilk önce org veya dijital piyona tavsiye edilir

Bu da bir hatadır, herşeyden önce; "piyano tuşesi ile org tuşesi kesinlikle aynı değildir!"  Digital Piano  teknolojik anlamda  buna yaklaşmaya çalışsa da, bu elektronik bir denemedir, mandallı bir sistem değildir.

Bu sayede enstrüman satışı yapan müzik evleri, sadece piyano satacaklarına, önce org sonra piyano satmış olurlar. Değişen bir şey yok..

Bir defa, herşeyden önce müziğe başlayan biri için önemli olan tek konu, "tını"dır. Piyano tınısı almadan (orgla vs ile) çalışmış bir öğrencinin, Chopin'in "C Sharp Minor Nocturne" (do diyez minör noktürnü)nü iyi çalmasını bekleyemezsiniz....
IP
A_N_I_L
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 66

Alıntı A_N_I_L Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2007 Saat 15:02
ayanen bende katılıyorum Smile  bu cehaleti hep birlikte yenecez Thumbs%20Up
IP
__Burn__
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16

Alıntı __Burn__ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2007 Saat 00:44
bende seni destekliyorum ama gitar hocaları öle değil önce elektro dediğimde gülüyolar 3 kişiyle konuştum classic kursu vermeden elektroya geçmiyolarAngry bende pop müzikten nefret ederşm nasıl sürcek bilmem bu yüzden gitardan soğumaya başladımAngry senin gibi düşünen biri bulsam bana ders vericek
IP
Barış Yerli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Barış Yerli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2007 Saat 00:45
onlara deki, Ankara'da bir gitar hocası tanıyorum, gitar dersi verenlere ders veriyor de!
IP
Akferzan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3

Alıntı Akferzan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ağustos-2007 Saat 18:41
Bravo vllahi __Burn__ ün düştüğü duruma bende çok düştüşm 1 senedir daha kurs verecek bir yer arıyorum hiç bi yer yok her girediğim eğitim yerinde rezil oluyorm yani onlar öle zannediyorlar :) insan olupda işlerini düzgün yapsalar ne güzel olurdu ozaman düzgün hizmet vermiş olurlardı müzik evleri..
Sizcede Hayat Garip Değilmi_?
IP
guitarist.1992
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı guitarist.1992 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2007 Saat 23:12
Orjinalini yazan: __Burn__

bende seni destekliyorum ama gitar hocaları öle değil önce elektro dediğimde gülüyolar 3 kişiyle konuştum classic kursu vermeden elektroya geçmiyolarAngry bende pop müzikten nefret ederşm nasıl sürcek bilmem bu yüzden gitardan soğumaya başladımAngry senin gibi düşünen biri bulsam bana ders vericek
"Klasik gitarda pop müzik yapılır" diye bir şey yoktur.Klasik gitarda klasik müzik yapılır.Lütfen klasik gitarı küçümsemeyin...
MÜZİĞİ SEVMEYENE
İNSAN DEMEMELİ
ONU SEVEN
ANCAK YARIM İNSANDIR
MÜZİK YAPANSA
TAM İNSAN
IP
A_N_I_L
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 66

Alıntı A_N_I_L Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2007 Saat 23:17
saçmalamayın ya.... arkadaşlar bişiler okuyun bilgilenin....sizin dünyadan haberiniz yokLOLben ilk defa böyle bişi duyuyorum :D koptum resmen harikasın yaaBig%20smile
IP
guitarist.1992
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Alıntı guitarist.1992 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2007 Saat 09:42
Orjinalini yazan: A_N_I_L

saçmalamayın ya.... arkadaşlar bişiler okuyun bilgilenin....sizin dünyadan haberiniz yokLOLben ilk defa böyle bişi duyuyorum :D koptum resmen harikasın yaaBig%20smile
Pardon saçmalayan kimmiş ve saçmaladığı şey neymiş???
MÜZİĞİ SEVMEYENE
İNSAN DEMEMELİ
ONU SEVEN
ANCAK YARIM İNSANDIR
MÜZİK YAPANSA
TAM İNSAN
IP
Avril Dakota
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7

Alıntı Avril Dakota Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2007 Saat 18:02

Konulara bakmamıştım ve bende bununla ilgili bir konu açmıştım.Bununla iyice beni ferahlattınız.Tek sorun annemle babamı ikna etmek olacak artıkCool

IP
sadeceben69
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15

Alıntı sadeceben69 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2007 Saat 12:24

Barış bilgilerini paylaştığın için teşekkürler daha başka konularda da yardımda bulunabilirsin bizlere..Clap

Hayatta aldatmayan tek aşktır gitar,emek verince daima kazandırır.Sizi asla utandırmaz,emeklerinizi boşa çıkarmaz.Bir aşktır gitar
IP
pkxp1150
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7

Alıntı pkxp1150 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2007 Saat 16:04
mükemmel. bana çok yararın oldu sağol..
IP
GoXu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 45

Alıntı GoXu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2007 Saat 16:53

Gerçekten herkesi aydınlattın.Gitara başlayacak birçok kişinin kafasındaki soRu işaretlerinden biriydi bu.Te$ekkürleR...Clap

IP
Barış Yerli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Barış Yerli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2007 Saat 01:08
Teşekkürler arkadaşlar, yine bu bölümde "gitar alımına dikkat" başlıklı bir yazım daha var onu da okumanızın iyi olacağına inanıyorum...

Sevgiler
IP
Montage
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Montage Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2007 Saat 22:19
İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon, Samsun burdaki tüm gitarcıları 2 yıl içerisinde dolaştım ve hepside elektro gitara başlamak için klasik gitar almamı söyledi ailemde yanımdaydı tüm bunlar olurken... ben hala bunun saçma olduğunu ses tonunu beğenmediğim aleti nasıl çalacağımı soruyordum. Çünkü ben motosiklet hastasıyım fakat sadece yarış motorlarının :)
tabi önemli olan ailemin ikna olmasıydı klasik gitar aldım mecbur 1-2 gün kursuna gittim dayanamadım, o harika sesin 1 tonunun dahi elimdeki gitardan çıkmıyacağını biliyordum. aradan 1-2 yıl daha geçti 4 gün önce tozlu gitarı çıkartıp çalmayı denedim, kendime söz verdim bu gitarı çalmayı öğrenip sürekli arzuladığım elektro gitarıma kavuşacaktım :(
çünkü kendimi klasik gitarda ispat etmem gerekiyor artık..
IP
ozgurdeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ozgurdeniz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2007 Saat 22:31
çok sağol barış..aydınlattın gerçekten..bende yeni başlayacak olanlardanım...demek direk akustikten başlıcamm eyii yaw...
IP
Ivory
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30

Alıntı Ivory Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2007 Saat 12:48
ewtt bence de 100 de 100 doğrudurr...ben eLektro çaLmak için kLasik gitardan ba$Ladım ..pi$man oLdumm... çok sesLi kLasik gitar eğitimi aLdımm..ama asıL amacım eLektro oLduğu için eLektro ya geçince kendimi hiç bişi biLmiyo gibi hissettimm..ciddiyim böyLe hissettim..$imdi kim eLektro çaLmak istiyosa direk eLektro kursLarına yönLendiriyorumm..... t$kLer..

@ozgurdeniz:
akustik gitar çaLmak istiyosan direk ondan ba$Laa.. biz yaptık sen yapma =)
http://www.bozuksite.com
IP
SEKVENS
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 17

Alıntı SEKVENS Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 00:40

KATILMADIĞIM ÇOK ÖNEMLİ HUSUSLAR VAR ELEKTRODA ELLE YAPILAN PENA İLE YAPAMAYACAĞINIZ BİR ÇOK HAREKET VARDIR ÖRNEK VERMEK GERERİKRSE : FLAJÖLE,A.H VB.

AMA SİZLER GİDİP ELEKTRODAN BAŞLARSINIZ SONUNUZ METALE VARIR. ÇÜNKÜ PİYASADA ÖĞRETENLERİN %90'NI ZATEN MEATLCİ VE RESMEN METAL MÜZİĞİNİN MELODİLERİNİ SİZ ELEKTRO ÇALMAK İSTEYEN İNSANLARA ÖĞRETİYOR.

ÖRENK VERMEK GEREKİRSE METALLİCA HERKESİN BİLDİĞİ GİBİ ÇOK İYİ BİR GRUPTUR. AMA METALLİCA'NIN NOTHİNG ELSE MATTER ŞARKISINA BAKARSINIZ GÖRECEKSİNİZ Kİ KESİNLİKLE PARMAKLA ÇALINMASI ZORUNLU BİR PARÇADIR. METALLİCA'NIN 1. GİTARİSTİ ZATEN KLASİK GİTAR EĞİTİMİ BUNUDA AŞIP FLAMENKO EĞİTİMİ ALMIŞTIR O YÜZDEN BAŞLANGIÇTA PARMAK TEKNİĞİNİZİ GELİŞTİRMENİZİ ÖNERİRİM

EĞER PARMAK İLE SOLO ATAMAZSIN DİYEN OLURSA ONLARA ŞUNU SÖYLEYEN

Paco de Lucia ,Al DiMeola,John McLaughlin,Rio An YAPABİLİYORSA BEN NİYE YAPAMAMAM DİYİN

IP
Ivory
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ivory Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 00:55
sekvens paco faLan bunLar fLamencocu zaten çaLdığı gitarLa eLektro arasında fark çok..
kLasik çaLıp sonra uzun bi zamansonrasında eLektroya geçenLerin çoğu pi$man..
parmaq eğitimi eLektrodada aLınıyor...
ayrıca eLEktroyu öğretenLerin çoğu metaLci dierek komik oLdun =)
IP
nurayyy
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Gönderilenler: 187

Alıntı nurayyy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 01:41
Orjinalini yazan: Ivory

ewtt bence de 100 de 100 doğrudurr...ben eLektro çaLmak için kLasik gitardan ba$Ladım ..pi$man oLdumm... çok sesLi kLasik gitar eğitimi aLdımm..ama asıL amacım eLektro oLduğu için eLektro ya geçince kendimi hiç bişi biLmiyo gibi hissettimm..ciddiyim böyLe hissettim..$imdi kim eLektro çaLmak istiyosa direk eLektro kursLarına yönLendiriyorumm..... t$kLer..

@ozgurdeniz:
akustik gitar çaLmak istiyosan direk ondan ba$Laa.. biz yaptık sen yapma =)

hiç bişey hissetmediğini anlamış değilim..elbette bişeyler öğrenmişsindir.

hiç biri bir birinin alt dalları değil ama yeni başlayan birisi için mi diyeyim artık sanki klasik diğerlerinin arasında çalabilme kapasitesi bakımından daha basit gözüktüğünden olsa gerek gitar denilince nedense ilk önce klasik gitar geliyor
buda belkide gitar hakkında çok fazla bilgimiz olmadığından da kaynaklanabilir. yada hedefin tam olarak belirlenmemiş olmasından..

sunu söyleyebilirim yeni başlıyanlar için hangi enstrümanı çalmak istiyorsanız ondan başlayabilirsiniz hiçbiri birinin devamı değildir. enstrümanı çalmak için yok öncelikle bunu çalman gerekior sözleri zamanı harcamaktır bence...
c+i+b+d+a+m+s+d=n
IP
Ivory
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ivory Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 01:44

kesinLikLe hiç fikri oLmayan birisine verebiLeceğimiz en iyi fikir ne çaLmaq istiyosa ondan ba$Lasın oLabiLirr =)

IP
~aĦu~
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 101

Alıntı ~aĦu~ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2007 Saat 08:20
eft bende katiliorm :) babami ikna ettm zatn fiuuu xD paylaşımın içn çok saol çok güzel olmus =]]
IP
DuHaN
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı DuHaN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ekim-2007 Saat 17:17
süpersin çok da güzel olmus bende katılıyorum Clap
zamanında imza diye bi araba çıkmıstı daha doğrusu çıkamamıstı yuhaha
IP
Barış Yerli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Barış Yerli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Kasım-2007 Saat 19:04
Az Önce Gitaristanın İlanlar Bölümünde Gördüğüm Bir İlan Üzerine İlanda Verilmiş Olan Msn Adresini Ekleyerek Yaptığım Görüşmenin Metni;

Barış: Selamlar, ben gitaristan'daki ilanınızı gördüm de müzikoloji derslerinde neler işleniyor diye soracaktım ?

grup: slm, temel nota bilgisi ile başlıcaz… gamlar var. müzik engin bir deniz sonuna kadar gidicez işte

Barış: sonunda ne var acaba ?

grup: düzenlemeler

Barış: İlginç (yok öyle bir şey)

Barış: şimdi ilanınızda enstrüman derlerinden bahsetmişsiniz, temel müzik eğitimi demişsiniz ve müzikoloji dersleri demişsiniz

Barış: bir enstrüman öğrenmek için zaten temel bir müzik eğitimi almak gerekiyor

grup: evet

Barış: dunun yanı sıra saydığınız temel nota bilgisi, gamlar vb konular da temel müzik eğitiminin bir konusu; kaldı ki biz buna kısaca Batı Müziği Teorisi diyoruz

Barış: ama ben size müzikoloji dersi olarak ne öğretiyorsunuz diye sorduğumda aynı şeyleri sayıyorsunuz ki müzikoloji aslında bambaşka bir şey bundan haberiniz vardır umarım

grup: müzik derslerini verecek arkadaş şu an burda değil

grup: kendisi bunları ayrıntısıyla biliyor

grup: kendisi müzisyen

Barış: anlıyorum

grup: siz ne kurs istiyorsunuz

Barış: ben ders düşünmüyorum

Barış: Etnomüzikoloğum efendim

Barış: ilanın çelişkisini görünce merak ettim

Barış: biliyorsunuz adım başı müzik evi oldu her yer

Barış: neyse, teşekkür ederim bilgiler için

Barış: iyi akşamlar dilerim

grup: iyi akşamlar

Gitar Eğitimine Dikkat! ve Gitar Alımına Dikkat! Başlıklı yazılarımı işte bu tür nedenlerle yazıyorum arkadaşlar. Bilinmelidir ki, Ankara'da müzikoloji yalnızca Ankara Devlet Konservatuvarında vardır ve yılda maksimum 5 kişi mezun etmektedir. Böyle bir durumda herhangi bir müzik evinin müzikolojik eğitim veriyor olması pek mümkün olmadığı gibi, bunu iddia eden müzik evinin aklı başında bir müzik evi olması da pek mümkün olmayacaktır.

Dip Not; Bu çabam, müzik eğitimi veren kurumları kötülemek adına değil, müziğin kaliteli yaşamını sürdürebilmesi adına gösterilen bir çabadır.
IP
zombieözge
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4

Alıntı zombieözge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2007 Saat 17:10

güsell paylaşımTongue

zombieözge
IP
berkan402
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35

Alıntı berkan402 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2008 Saat 17:07
selam arkadaşlar...ben buraya az önce üye oldum ve bu ilk mesajım...bende tam sizlere soracaktım ki yukarıki yazıyı buldum...

ben seneler öncesinde elektro gitar çalmak istiyordum...birgün annemle müzik shop un yanından geçerken bi soralım dedik gitar fiyatlarını...orda yaşlı bi adam vardı...ve şunu dedi bize:"eğer elektro çalmak istiyosanız veya başka tür çalmak istiyosanız mutlaka klasik gitardan başlamalısınız...onu öğrenmeden elektroyu filan öğrenemessiniz"

aynen böyle dedi ve bende klasik gitar la beraber başladım...ama 2 yıl kursa gittikten sonra öğrendim ki yaptığım çok yanlış bişeymiş...hangisini istiyorsam ondan başlamalıymışım...yani çok zaman kaybettim...

şu anda gitar ile ilgili çoğu şeyi biliyorum...fakat çok tecrübeli olmadığım için şarkıları kulaktan yavaş yavaş çıkarıyorum...en yakın zmaanda elektro gitar alacam..bunun için bildiklerim yeter mi yoksa bunun için bi daha kursa gitmem gerekiyo mu...?? bi yardımcı olursanız sevinirm....

teşekkürler...
Bordo-Mavi Renksiz,Yasamak Anlamsiz; Amansiz Bir Hastalik Bu,Tedavi Gereksiz...
IP
squall>rst
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4

Alıntı squall&gtrst Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ocak-2008 Saat 14:35
ahh şu gitar kursları.

ben bugün gitar kursuna gittim adama elektro gitar kursu almak istediğimi ve gitara yeni başladığımı söyledim oda bana olmaz! klasik çalmadan elektro olmaz! dedi. sen elektro gitarınla gelirsin ben sana 3 ay klasik gitar eğitimi veririm(buraya dikkat edin elektro gitarla klasik eğitimi!) sonrada elektroya geçeriz yoksa öğrenemezsin..   arkadaşlar bakın şunlara para kazanmak için neler yapıyorlar acaba gerçekten öğle olduğunu bildiklerinden mi yoksa para kazanmak için mi? ne yapmak lazım gerçekten öğrenemem mi herkes direk elektro öğrenilmez diyo ve kendime güvenim sarsılıyo acaba gerçekten öğrenem mi? forumda direk elektroyla başlayanlar var mı varsa durumlarınız nasıl?

teşekkürler..
IP
hayalet19.07
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hayalet19.07 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ocak-2008 Saat 22:21
ya abi çok dogru demişsin de bn de akustik var ve şu an siteden arpej çalışmalarını kasıom bi gitar dersi veren birine sordum klasiklle başlamalısın fln dedi ne iş anlamadım bi de siteden yanlış ögrenirsin dedi bi tardımcı olursanız sevinirim

IP
hayalet19.07
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hayalet19.07 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2008 Saat 22:52

ya arkadaşlar bi yardımcı olun gitara ille de klasikle mi başlamalıyım şimdiye kadar bu 2 kez karşıma çıktı bnde akustik war adam bn klasik ögretirim dio akustigi bilmem dio ne iş anlayamadımCry

IP
hakan10
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Gönderilenler: 257

Alıntı hakan10 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2008 Saat 00:17
Büyüksün Barış baba.Meseleyi özetlemişsin.Aynen katılıyorum ifadelerine.Milleti kimse kaz yerine koymasın tabiri caizse.Arkadaşlar adamların işi gücü para.Her müzik hocasıyım diyene aldanmayın.Çevrede tavsiye edilen kişilerden ders alın alacaksanız eğer.
Ümitvârız,direnişçiyiz,vazgeçmeyeceğiz...
IP
koptirgitar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19

Alıntı koptirgitar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2008 Saat 22:34
Kesinlikle ben de öyle düşünerek clasic le uğraşacağıma elektro aldım :D
IP
**cobra**
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 101

Alıntı **cobra** Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2008 Saat 15:49
arkadaş haklı
-*-Wild_Electro-*-
IP
bah190
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 70

Alıntı bah190 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2008 Saat 17:41
ellerine sağlık barış
IP
!'xSlipknoTx'!
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı !'xSlipknoTx'! Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2008 Saat 21:52

saolasın ya merak ediyodum gercekten bende elektro gitar dersi almaya niyetlendim de :D

"hErkEsi MeMnUn eTmEyE CaLıSSaYdIk FaiSeLeRdeN bİr FaRkImIz KaLmAzDı"
IP
solidus snake
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23

Alıntı solidus snake Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2008 Saat 02:55
Çok doğru demişsin Barış Yerli.Gerçekten para tuzağı bu.Gerçek bir hoca zaten git önce klasik gitarla başla demez.Klasik gitar daha ucuz.Onu da penayla çalışırız derse ayrı konu tabi.
You wanna play rough!OK!
Say hello to my little friend!
IP
g_hun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5

Alıntı g_hun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2008 Saat 00:23
yaaa bi de keman çalmak isteyenlere önce mandolin diyenler varmış ne alakaysa :D
IP
gugury
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gugury Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2008 Saat 09:23
çok haklısın kardeş Star
g.ugur.y
IP
rodrigo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Simge

Gönderilenler: 673

Alıntı rodrigo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2008 Saat 20:54
birçok kişi klasik - akustik - elektro şeklinde bi seviye zannediyo oysa farklı şey bunlar..
IP
ELEKTROBURAK
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15

Alıntı ELEKTROBURAK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2008 Saat 10:45
evet
IP
manowar_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1

Alıntı manowar_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2008 Saat 12:54
bnmde kardeşim başladı 2 ay oldu bunuda  ilk gittiiinde kandırmışlar  akustikten başla die kızdım geri gönderdim ddm direk elektrodan başlıcan onlar para tuzağı sora gtti konuştu başladı hocanın pek hoşuna gtmemiş ama ısrar edince başladı
IP
M.İlker Özbek
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1022

Alıntı M.İlker Özbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2008 Saat 00:00
konu faydalı görüldüğü için tarafımdan sabitlenmiştir..paylaşım için teşekkürler..
IP
SABIRSIZ
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı SABIRSIZ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2009 Saat 18:04
Orjinalini yazan: __Burn__

önemli olan enstürman değil ne çalmak istediğin
düş sokağı sakinleri, haluk levent gibi sanatçılar çoğu şarkılarında sadece klasik gitar kullanıyorlar ve pop şarkılar da da elektro gitar kullanılıyor

gitar işine fazla takılma tek yapacağın daha önce gitar çalmış birine güvenmek ben güvendim ve şuan çok mutluyum :)
IP
pelin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35

Alıntı pelin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2009 Saat 18:14
gercekten ıyı oldu bu tşk ederım acıklaman ıcın
nokta kadar menfeetin varsa vırgul kadar eğilme!
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder & Sent New Topic
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04